دستگاه فرز

راهنمای خرید بهترین برند ابزار برقی و شارژی

برند ابزار برقی

راهنمای خرید بهترین برند ابزار برقی و شارژی

برند ابزار برقی این روزها خرید ابزاری مانند دریل، اره، پیچ گوشتی و … نه‌تنها در صنایع و کارگاه ها، بلکه برای استفاده معمول در زندگی روزانه افراد تبدیل به یک ضرورت شده است. از سوی دیگر با توجه به تنوع برند های تولید کننده ابزار برقی و شارژی، انتخاب و خرید بهترین ابزار برقی برای خانه و محل کار شما تا حدودی سخت شده است.

برترین برند های ابزارآلات در دنیا


در ابتدا برندهای مطرح جهانی را مورد بررسی قرار می دهیم و لیستی از این برندهای نام آشنا را بر اساس موقعیت جغرافیایی دسته بندی میکنیم.

آمریکا


BLACK&DECKER – MILWAUKEE – DEWALT – CRAFTSMAN – RIGID – KOBALT

ژاپن


RYOBI – HITACHI – MAKITA

اروپا


HILTI – SKIL – BOSCH – METABO – FESTOOL

بهترین ابزار برقی و شارژی


بر اساس نظرسنجی گردآوری شده طبق آخرین آمار سال 2020 می توانید بر اساس معیار مورد نظر یکی از برند های مطرح را خریداری کنید.

بهترین برند ابزار برقی

برقی و شارژی بر اساس دوام

MILWAUKEE
MAKITA
DEWALT
HILTI
HITACHI

بهترین ابزار برقی و شارژی بر اساس عملکرد


MILWAUKEE
MAKITA
DEWALT
FESTOOL
HILTI

بهترین برند ابزار برقی و شارژی بر اساس ارگونومی

DEWALT
MAKITA
MILWAUKEE
HILTI/BOSCH

بهترین ابزار برقی و شارژی بر اساس نوآوری


MILWAUKEE
DEWALT
FESTOOL
MAKITA
RYOBI/MAFELL

بهترین برند ابزار برقی  و شارژی بی سیم

MAKITA
MILLWAUKEE
DEWALT
RIGID
HILTI

بهترین ابزار برقی و شارژی با سیم


MKITA
FESTOOL
MILLWAUKEE
DEWALT/HILTI

این آمار بر اساس خریداران این برندها و از سایت های معتبر گردآوری شده است و البته ذکر این نکته که کیفیت اجناس سفارش آمریکا، اروپا و ژاپن این برندها با کشور عزیزمان ایران متفاوت می باشد.

نکته مهم در خرید ابزار شارژی

این نکته مهم را درنظر داشته باشید که در انتخاب ابزارهای شارژی یا بدون سیم یک برند را انتخاب کنید و تمام ابزارهای مورد نیاز را نیز از همان برند تهیه کنید. ولی در ابزارهای باسیم این موضوع اهمیت چندانی ندارد.
قبل از اینکه به تشریح برندهای موجود در بازار بپردازیم بیان یک مطلب ضروری است. سعی میکنم با بیان یک مثال آن را به شکل قابل قبول تری توضیح دهم.

عده کثیری از افراد ممکن است یک ماشین لباسشویی بوش در اختیار داشته باشند که 30 سال قبل خریداری شده و هنوز قابل استفاده است، یا جاروبرقی ایران ناسیونال قهوه ای رنگ نوستالژی که هنوز مثل روز اولش کار می کند، یخچال فریزر آمریکایی که با وجود گذشت عمری بیش از سن جوانهای امروز؛ حتی با ظاهر قدیمی و از مد افتاده اش به هیچ عنوان حاضر به تعویض با هیچ کدام از محصوالت جدید نیستند.

حال این سوال مطرح می شود که چگونه این محصولات اینقدر با کیفیت بودند؟

مشخصا این کمپانی های مطرح، ساخت لوازم با طول عمر بالا و کیفیتی مثال زدنی را سرلوحه ی کار خود قرارداده بودند. اما در زمان حال این موضوع صادق نیست و نگرش این شرکت ها متفاوت شده و اولویت تولیدات آنها مسائل دیگری است که ذکر آن در این مقاله نمی گنجد.

این موضوع در ابزارآلات نیز صدق می کند و اگر در حال حاضر به دنبال ابزاری هستید که با آن کیفیت ساخت وجود داشته باشد به زبان ساده : نگرد نیست.
البته این موضوع استثنا هم دارد؛ قیمت این نوع ابزار آلات با کیفیت بسیار بالا بوده و برای کاربرد های خاص تهیه آن منطقی است. به عنوان مثال بر روی یک سکوی نفتی؛ استفاده از یک ابزار با بهترین کیفیت موجود در دنیا امری الزامی است و هر میزان هزینه برای خرید این ابزار معقول، منطقی و ضروری است.

انواع دریل شارژی

معرفی ابزار آلات برند ابزار برقی  و شارژی موجود در بازار ایران

قبل از اینکه درباره برندهای موجود در کشور صحبت کنیم، می بایست یک موضوع مهم در رابطه با محصولات چینی را بیان کنیم
ابزار چینی بخریم یا نه؟

کالایی که در کشور چین تولید شده است؛ الزاما بی کیفیت نیست. کارخانجات این کشور بنا به نوع سفارش؛ کالاها را تولید می کنند. متاسفانه چون تجار ایرانی اقدام به واردات و سفارش کالاهای چینی در همه زمینه ها کرده اند؛ این طرز فکر که در ذهن بسیاری از ما شکل گرفته که کالای چینی بی کیفیت می باشد. اما باید اقرار کرد که در صورت سفارش کالای مرغوب به کارخانه های چینی؛ محصولات آنها به راحتی قابل رقابت با محصولات آمریکایی و اروپایی است، اما با این تفاوت که با قیمت مناسب تری می توان خریداری کرد.

مطرح ترین برند های دنیا در بازار ایران

برندهای مطرح تولید ابزار برقی و شارژی که در کشور می توان خریداری کرد عبارتند از :
BLAVK&DRCKER – MAKITA – BOSCH – DEWALT – HILTI و ….

ویژگی ابزارآلات برند ابزار برقی برتر دنیا

در خرید و استفاده از برند های مطرح دنیا موضوعات زیر قابل توجه است :

1. قیمت این برندهای مطرح دنیا در حال حاضر بسیار بالا بوده و برای مصارف خانگی و کارگاهی به صرفه نیست. تنها برخی کارخانجات و صنایع بزرگ توانایی مالی خرید این ابزارها از برند های مطرح دنیا را دارند. قیمت محصولات ارائه شده توسط این برند های روز دنیا، بعضا بین 3 تا 10 برابر ابزارآلات باکیفیت چینی است.

2. خدمات پس از فروش و گارانتی برخی برند های چینی مطرح بازار، به طور چشمگیر و فزاینده ای بهتر از نمونه های دیگر است همچنین قطعات یدکی آنها به راحتی موجود است.
3. از نظر بسیاری از فروشندگان معتبر که سالهاست در این رابطه فعالیت می کنند، این محصولات با سفارشات اروپا و آمریکا متفاوت هستند و به علت شرایط موجود بسیاری از آنها باوجود نمایندگی انحصاری قادر به واردات نیستند.

به طور کلی محصولات چینی دو دسته هستند :

دسته اول کالاهای بی کیفیت و ارزان قیمتی هستند که اکثرا دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نیستند و خدمات آنها بسیار ضعیف بوده و متاسفانه به علت سود بهتری که در مقایسه با ابزارآلات برندهای معتبر چینی دارند؛ تبلیغات گسترده ای در دنیای مجازی در رابطه با این نوع اجناس بی کیفیت و ارزان شاهد هستیم. از جمله این برند ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

EDON – BOSS – UPSPRIT – PM – GREATEC– ANCHOR – …..

خرید ابزار از این برند ها دور ریختن سرمایه شماست.

دسته دوم شامل برندهای با کیفیت ساخت کشور چین است که شامل گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش قابل قبولی است و قیمت آنها نسبت به کیفیتی که ارائه می دهند منطقی است. به عنوان مثال:

TOSAN – RONIX – DCA – ARVA – CROWN- HYANDAI

ابتدا این برندها را از جهات مختلف با هم بررسی کرده و به جمع بندی می رسیم.

بهترین برند ابزار برقی چینی بر اساس تنوع محصول

DCA
RONIX
TOSAN
CROWN
ARVA/HYUNDAI

بهترین برند ابزار برقی چینی بر اساس کیفیت

DCA
TOSAN
CROWN
RONIX/ARVA
HYUNDAI

بهترین ابزار برقی چینی بر اساس گارانتی و خدمات پس از فروش


RONIX/TOSAN
DCA
ARVA
HYUNDAI/CROWN

بهترین ابزار برقی چینی بر اساس نوآوری


DCA
TOSAN
RONIX
ARVA/CROWN
HYUNDAI

بهترین برند ابزار برقی شارژی چینی بر اساس کیفیت

DCA
TOSAN/-CROWN
RONIX
ARVA/HYUNDAI

بهترین ابزار با سیم چینی بر اساس کیفیت


DCA/TOSAN
CROWN
RONIX
HYUNDAI/ARVA

بهترین ابزار چینی بر اساس موجودیت اجناس در بازار و شرکت


RONIX
TOSAN
DCA
CROWN
ARVA
HYUNDAI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *